Nacionalinė studentų politologijos olimpiada – nemažas iššūkis ir išbandymas jauniesiems politikos entuziastams. 2016-aisiais metais vykusios XVI Olimpiados laimėtojas Andrius Veršinskas papasakojo, kaip su šiuo iššūkiu susidoroti sekėsi jam.
Papasakok, kaip nusprendei dalyvauti Nacionalinėje politologijos olimpiadoje. Galbūt Tave kažkas paskatino išbandyti savo žinias nacionaliniu lygmeniu?
Jau nepamenu kokiomis aplinkybėmis sužinojau, tačiau apsisprendžiau dalyvauti iškart, ilgų svarstymų tikrai nebuvo, nes ir nebuvo ką per daug svarstyti.
Ar nusprendęs dalyvauti olimpiadoje kaip nors specialiai jai iš anksto ruošeisi?
Šiek tiek papildomai pasidomėjau, tačiau daug laiko nebuvo. Taigi ir pasiruošimas buvo labiau apšilimas temoje, negu tikras pasiruošimas.
Nacionalinės politologijos olimpiados finalą sudaro trys etapai: testas, kuriame teko varžytis su dar 10 kitų finalininkų bei dveji debatai. Kuri iš šių užduočių pasirodė įdomiausia, o galbūt reikalaujanti daugiausiai pastangų? Ar tikėjai, jog laimėsi?
Be abejonės įdomiausia, smagiausia ir daugiausiai įgūdžių pareikalauja debatai. Tempas, emocijos, įtampa, besimainanti debato dinamika, komisijos reakcijos, duelio atmosfera – visa tai išties pakankamai unikali ir naudinga patirtis daugeliui. Net jeigu ir nepavyksta laimėti. Iš anksto pats labiau nerimavau dėl testo, nors ir debatuose toli gražu nemaniau, jog viskas bus aišku.
Pagrindinis nacionalinės politologijos olimpiados prizas – šešių dienų kelionė į Europos parlamentą Strasbūre. Pasidalink labiausiai įsiminusiu kelionės įspūdžiu.
Visos šešios, be išimties, dienos buvo išties puikios, turiningos ir labai smagios. Juoko, įvairiausių įspūdžių ir potyrių užtektų ir kokiai nedidelei knygelei, taigi pasakoti apie pavienius momentus netgi kiek sumenkintų pačios kelionės atmosferos perteikimą. Tikrai viena smagiausių mano kelionių.
Ką galėtum patarti studentui, neapsisprendžiančiam, ar dalyvauti šių metų Nacionalinėje politologijos olimpiadoje?
Dalyvauti!
Tavo nuomone, ar jaunimui yra reikalingos tokios iniciatyvos kaip Nacionalinė politologijos olimpiada? Kodėl?
Manau, jog reikalingos. Jos ne tik, lavina, ugdo, skatina, bet ir suveda politikos mokslais besidominčius, skirtingų universitetų studentus.
Galbūt galėtum ko nors palinkėti Akademiniam politologų klubui, organizuojančiam šią olimpiadą?
APK šiame kontekste linkiu nepatrūkti, nesustoti ir jog pati olimpiada galiausiai išaugtų iki daugelio visus metus laukiamo, masiškai dalyvaujamo, be galo konkurencingo ir prestižinio renginio.
Leave a Reply