Jau 22-ejus metus veikianti visuomeninė, nepolitinė ir ne pelno siekianti organizacija!

Europos Sąjunga, Renginiai

Studentai dalyvavo simuliacijoje apie Europos Sąjungos energetinį saugumą

Rugsėjo 19 d. VDU Mažojoje salėje vyko susitikimas su Lietuvos ir užsienio energetikos politikos ekspertais bei simuliacija tema „Europos Sąjungos energetika: saugumas vienovėje“. Simuliacijoje dalyvavo kelios dešimtys studentų, kurie atstovavo ES valstybes nares ir Europos Komisiją.

Renginį organizavo Akademinis politologų klubas ir partneriai: VDU Energetinio saugumo tyrimų centras, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, Notre Europe Žako Deloro institutas, Atlanto sutarties Lietuvos bendrija.

Renginio pradžioje pranešimus skaitė Notre Europe Žako Deloro instituto direktorius Yves Bertoncini ir VDU Energetinio saugumo tyrimų centro mokslo darbuotojas doc. dr. Arūnas Molis. Jie abu akcentavo ES bendros energetikos politikos svarbą ir aktualumą, pristatė statistiką ir anksčiau šia tema atliktas studijas.

Dalyvių darbą intensyviai stebėjo ir vertino keturi ekspertai: Notre Europe Žako Deloro instituto direktorius Yves Bertoncini, LATA valdybos narė Rimantė Budrytė-Kvietkauskienė, VDU Energetinio saugumo tyrimų centro mokslo darbuotojai doc. dr. Arūnas Molis ir Giedrius Česnakas. Dalyvius jie vertino pagal keturis kriterijus – lyderystę, aktyvumą, realios pozicijos atspindėjimą ir pateikiamų argumentų aiškumą.

Simuliacija vyko neformalaus ES Tarybos transporto, telekomunikacijos ir energetikos komiteto posėdžio formatu. Simuliacijos dalyviai atstovavo beveik visas ES valstybes nares ir Europos Komisiją. Lietuvą atstovavęs APK valdybos narys Dominykas Černulis pristatė iš anksto svarstymui parengtą rezoliucijos tekstą. Po šio pristatymo kiekvienas simuliacijos dalyvis skaitė pranešimą, kuriame atsispindėjo jo atstovaujamos valstybės pozicija bendros ES energetikos politikos klausimais bei pristatė savo siūlomus rezoliucijos pakeitimus.

Antroje simuliacijos dalyje vyko darbas grupėse derinant valstybių narių pozicijas ir rezoliucijos tekstą. Simuliacijos dalyviai pasidalino į dvi darbo grupes – norinčius ir nenorinčius keisti siūlomą rezoliucijos tekstą. Vėliau, po ilgų diskusijų, vyko balsavimas dėl bendro rezoliucijos teksto, tačiau dėl nesutampančių nuomonių buvo patvirtinti tik keli rezoliucijos punktai.

Renginio pabaigoje visiems dalyviams buvo įteikti sertifikatai. Simuliaciją stebėję ekspertai taip pateikė savo įžvalgas, išrinko keturis aktyviausius dalyvius ir įteikė jiems vertingus VDU ir Žako Deloro instituto įsteigtus prizus. Aktyviausiais dalyviais buvo išrinkti Justinas Juozaitis, Dovydas Godelis, Jurgita Lunytė ir Edgaras Petručionis.

Leave a Reply