Jau 22-ejus metus veikianti visuomeninė, nepolitinė ir ne pelno siekianti organizacija!

Įrašai

Diskusijoje bus aptartos politikos ir žiniasklaidos sąsajos

Lapkričio 2 dieną 15 val. Vytauto Didžiojo universiteto Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas) Akademinis politologų klubas (APK) pratęs paskaitų ciklą „Politika+“. Šį kartą paskaitoje „Politika+Žiniasklaida“ akis į akį susitiks politikos ir žiniasklaidos atstovai. Renginio metu bus mėginama išsiaiškinti, ar politika ir žiniasklaida – vienodos struktūros, kovojančios dėl visuomenės dėmesio, amžinos konkurentės ar viena be kitos funkcionuoti negalinčios grupės.

„Politika ir žiniasklaida vienaip ar kitaip kasdien daro įtaką visuomenės požiūrių, lūkesčių formavimuisi. Manau, kad ypač svarbu suprasti, kaip šios grupės bendrauja tarpusavyje ir kokią įtaką daro viena kitai. Renginyje „Politika+Žiniasklaida“ ir pabandysime tai išsiaiškinti“, –  renginio idėją komentavo APK pirmininkė Kristina Vabinskaitė.

Diskusijos dalyviais taps Lietuvos politikos bei žiniasklaidos atstovai: politologas, politinės komunikacijos specialistas prof. dr. Lauras Bielinis, žurnalistas, dienraščio „Lietuvos rytas“ politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys bei frakcijos seniūnas Andrius Palionis aptars šių dviejų neišskiriamų sričių sąsajas ir aktualijas.

Viešos diskusijos metu, paliečiant įvairius aspektus, bus aptariamas politikos bei žiniasklaidos ryšys. Bus kalbama apie tai, kaip politika veikia žiniasklaidą ir kaip komunikacijos priemonės daro įtaką politikai bei politiniams sprendimams. Taip pat bus bandoma išsiaiškinti kokiais tikslias yra panaudojami profesionalūs komunikacijos įrankiai, veikiantys politinį gyvenimą ir jo tėkmę.

Diskusijos tikslas – išsiaiškinti politikos ir žiniasklaidos sąveiką, galios santykius pritraukiant visuomenės dėmesį bei žiniasklaidos veikimą politiniame lauke. Bus gilinamasi į šias sąsajas ir  kylančias problemas tarp dviejų subjektų – politikos, tiesiogiai veikiančios žmonių gyvenimą, ir žiniasklaidos, ne be reikalo pramintos ketvirtąja valdžia.

Kaip išlaikyti neutralią komunikacijos priemonių koncepciją? Kokią įtaką žiniasklaida turi politinės komunikacijos kultūrai? Ar politikai gali ir nori varžyti žiniasklaidą? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ir ieškos diskusijos dalyviai.

Leave a Reply