Jau 22-ejus metus veikianti visuomeninė, nepolitinė ir ne pelno siekianti organizacija!

Įrašai

Įvyko XVI Nacionalinės studentų politologijos olimpiados finalas

IMG_4599

Gegužės 5 d. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (URM) vyko Akademinio politologų klubo organizuotos XVI Nacionalinės studentų politologijos olimpiados finalinis etapas. Pirmąją vietą iškovojo Andrius Veršinskas (VDU). Antrąją vietą komisija skyrė Žilvinui Labanui (VDU), trečiąją – Lukui Dapšiui (ISM). Jiems, kartu su dar 3 finalininkais, olimpiados globėjas Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas dovanoja kelionę į Europos Parlamentą Strasbūre.

Olimpiados finalinio turo metu dalyviams teko spręsti testo forma sudarytas užduotis, o keturi teste geriausias politines žinias pademonstravę studentai varžėsi debatuose. Buvo diskutuojama apie transatlantinę prekybos ir investicijų sutartį tarp JAV ir ES, Ukrainos konflikto poveikį Lietuvos užsienio politikai, bandoma išsiaiškinti, kokios Europos Sąjungos reikia Lietuvai: Europos federacijos ar nacionalinių valstybių sąjungos.

Dalyvių žinias ir retorinius gebėjimus vertino komisija, kurią sudarė Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas, URM ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius, VU TSPMI direktorius Ramūnas Vilpišauskas, VDU profesorius Mindaugas Jurkynas ir  visuomenininkas, žurnalistas Rimvydas Valatka.

Nuotrauka_PS

Olimpiados dalyvius pasveikinti atvyko URM ministras Linas Linkevičius. Jis pasidžiaugė, kad Lietuvoje tiek daug jaunų iniciatyvių žmonių. Ministras linkėjo sėkmės ne tik olimpiadoje, bet ir ateityje, kuriant Lietuvą. Taip pat sveikinimo žodžiais dalinosi diplomatas Petras. Zapolskas.

Finalininkai buvo apdovanoti simboliniais prizais, knygomis, o pirmų 6 vietų laimėtojai, iškovoję A. Saudargo įsteigtą prizą, rugsėjo 11-17 dienomis vyks į 6 dienų pažintinę kelionę, kurios metu aplankys žymius Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos objektus, bus supažindinti su Europos Parlamento narių darbu. I vietos laimėtojui įteikta tradicinė nugalėtojo statulėlė.

IMG_4742

Dėkojame olimpiados globėjui Europos Parlamento nariui Algirdui Saudargui, vertinimo komisijai, partneriams: LR užsienio reikalų ministerijai, Europos Parlamento Informacijos biurui Lietuvoje, Vytauto Didžiojo universitetui, ISM vadybos ir ekonomikos universitetui, Klaipėdos universitetui.

Leave a Reply