Jau 22-ejus metus veikianti visuomeninė, nepolitinė ir ne pelno siekianti organizacija!

Įrašai

„Sėkmės istorijos“ su Ryčiu Zemkausku

Kovo 9 dieną įvyko APK organizuojamo seminarų ciklo „Sėkmės istorijos“ renginys. Savo sėkminga istorija su studentais pasidalino dėstytojas, televizijos žurnalistas, laidų vedėjas bei prodiuseris, filmų garsintojas, rašytojas Rytis Zemkauskas.

IMG_5098

Televizijos numylėtinį Rytį Zemkauską nustebino ypač gausiai susirinkusi auditorija. „Ko jūs čia atėjot, nesuprantu“,- nuolat kartojo. Visų gyvenimo nudirbtų darbų ir užklupusios sėkmės priežastimi jis įvardija susiklosčiusias likimo aplinkybes. „Mano gyvenimas yra labai neįdomus, aš nežinau, kokia yra prasmė apie jį pasakoti. Jeigu reikėtų papasakoti biografiją, tai ten reikėtų išgalvoti viską“. Mažas, garbanotas berniukas su akiniais, nuolat lakstydavo Kauno gatvėmis ir, kaip pats sako, buvo gan įžūlus, nes vis bandė įrodyti, kad jis irgi turi teisę gyventi.

„Manęs klausia visada tų pačių dalykų: kaip jūs nutarėte būti… Nutarėte.. Aš nieko nenutariau, aš kažką bandžiau daryti ir kažkas gavosi.“ Į auditoriją susirinkusius studentus domino, kas Rytį Zemkauską skatino siekti ambicingų tikslų. „Nerimas gena“,- atsakė. „Mums vis kažko trūksta, mes bandom tai užpildyti. Aš manau, kad žmogų apibrėžia viltis, tikėjimas, kad bus geriau. Ir tai mus stumia į priekį“. R. Zemkauskas visiems patarė daryti tai, ką gali padaryti šią akimirką. Tai padės susitvarkyti su netikėtai užklupusiu chaosu. Svarbiausia – nesižavėti chaosu, neduoti kelio jam išsiplėsti.

Paklaustas, ar būdamas vis dar mažas berniukas jis didžiuotųsi savimi tokiu, koks tapo dabar, Rytis Zemkauskas atsakė, kad taip. „Tas berniukas norėjo, kad jį mylėtų, kad į jį dėmesį kreiptų ir visa tai įvyko“,- laidų kūrėjas teigė, kad jis niekada neslėpė norintis būti reikalingas ir pripažintas visuomenės. Tik svarbu nuolat pasitikrinti, ar vis dar esi pajėgus būti natūralus ir nesijauti viršesnis už kitus. „Tu labai greitai gali įšokti į tokį super labai sau teisų ir savimi neabejojantį vaidmenį. Turi pasiklausti savęs: ar tu dar neišprotėjai? Ar nepradėjai galvoti, kad tu žinai tiesą?“. Rytis Zemkauskas teigia, kad reikia saugotis tokių, kurie bando mokyti, kas yra tiesa ar gėris. Gėrio ir tiesos pamatuoti negalima. Tai – ne mokslinė sąvoka.IMG_5105

Viso pokalbio metu auditorija aktyviai uždavinėjo Ryčiui Zemkauskui klausimus, ir tai pavirto į daug išminties ir gyvenimiškos patirties atskleidusią diskusiją. Seminaro pabaigoje žurnalistas studentams palinkėjo geros ir niekieno negadinamos kasdienybės.

Seminarų ciklas „Sėkmės istorijos“ suteikia galimybę jaunimui susipažinti su ryškiomis asmenybėmis, išgirsti jų sėkmės istorijas, gauti patarimų ir naudingos informacijos apie karjeros perspektyvas. Seminarai vyksta neformalioje aplinkoje, kur kiekvienas gali drąsiai įsilieti į pokalbį.

Leave a Reply