Jau 22-ejus metus veikianti visuomeninė, nepolitinė ir ne pelno siekianti organizacija!

Įrašai

Vykusioje diskusijoje – Škotijos referendumo įvertinimas

Rugsėjo 24d. VDU Politikos ir diplomatijos mokslų fakultete vyko Akademinio politologų klubo organizuota vieša paskaita-diskusija ,,Škotija ir pasaulis po referendumo“. Paskaitoje savo įžvalgomis apie rugsėjo 18d. vykusio referendumo pasekmes Škotijai, Didžiajai Britanijai ir visam pasauliui dalinosi VDU dėstytojas doc. dr. Bernaras Ivanovas bei dr. Giedrius Česnakas.

SAMSUNG CSC

Paskaitos metu abu dėstytojai pripažino, jog į Škotijos bandymą atsiskirti nuo Jungtinės Karalystės turėtų būti žiūrima kritiškai. Dr. Giedrius Česnakas į referendumą ir jo pasekmes žvelgė iš trijų perspektyvų – moralinės, poveikio tarptautinei tvarkai ir Lietuvos interesams. Svarstyta, kas galėjo įvykti, jeigu Škotijos referendumo rezultatai būtų buvę kitokie, ir ką toks veiksnys būtų keitęs tokių tarptautinių organizacijų kaip ES ar NATO veikloje.

SAMSUNG CSC

Doc. dr. B. Ivanovas savo pranešimą pradėjo klausimu: ,,ar yra škotų tauta?“ Dėstytojas svarstė, ar išties tikslingas senuosius škotus tapatinti su dabartine karta, kiek realiai iš istorinės perspektyvos galima kalbėti apie škotų tautą. Taip pat dalintasi įžvalgomis apie permanentiškai kintantį tautiškumą, jaunimo imlumą postmoderniems judėjimams ir balsavimą, ne žvelgiant į esamą situaciją kritiškai, o klausantis „širdies balso“. Apibendrinant pranešimą, buvo pastebėta, kad šiuolaikinėje politikoje vis dažniau trūksta elementaraus racionalumo.

Diskusijos pabaigoje dėstytojai dalyvavo diskusijoje su studentais, kurioje be Škotijos referendumo taip pat buvo aptarta dabartinė Europos Sąjungos padėtis ir jos ateitis, separatistinės nuotaikos Baskų ir Katalonijos regionuose, konfliktai Azijoje bei Islamo valstybės agresija.

Dėkojame doc. dr. Bernarui Ivanovui ir dr. Giedriui Česnakui už kokybišką diskusiją šia aktualia tema!

Leave a Reply