Jau 22-ejus metus veikianti visuomeninė, nepolitinė ir ne pelno siekianti organizacija!

Klubo nariai, Vidiniai renginiai

Klubo nariai kartu su dėstytoju A. Mendoza diskutavo apie Ispanijos regionų politiką

Vasario 18 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete vyko neformali diskusija, kurioje dalyvavo APK nariai ir šiuo metu Lietuvoje viešintis ispanų kilmės politologas ir dėstytojas Asier-Blas Mendoza. Šis dėstytojas yra Ispanijos regionų politikos ekspertas, todėl diskusijos metu buvo aptarta Katalonijos regiono padėtis Ispanijoje ir jo siekis tapti nepriklausomu.

Susitikimas su dėstytoju iš Ispanijos

Diskusijos pradžioje A. Mendoza visus supažindino su įvairialype Ispanijos kultūra ir pabrėžė, kad Ispanijoje skirtingi regionai turi skirtingas tradicijas, kultūrą ar net savitą kalbą. Remiantis šiais skirtumais pati Ispanija yra suskirstyta į 17 autonominių regionų, o vienas iš labiausiai žinomų regionų yra Katalonija. A. Mendozos teigimu Katalonijos siekis atsiskirti nuo Ispanijos nėra staigmena, nes šis regionas ne tik kultūriškai skiriasi nuo ispaniškai kalbančių regionų, bet taip pat pasižymi stipriai išsivysčiusia ekonomika. Būtent todėl buvimas Ispanijos Karalystės sudėtyje jiems ne tik, kad nesuteikia ekonominės naudos, bet netgi kenkia finansiškai dėl į biudžetą surenkamų itin didelių mokesčių.

Diskusijos pabaigoje APK nariai ir A. Mendoza diskutavo apie tai, kaip galėtų baigtis ši situacija ir kokios būtų galimos pasekmės. Diskusijos metu buvo prieita prie išvados, kad nepaisant Ispanijos nenoro ir jei nebus sudarytas draugiškas susitarimas tarp šių dviejų pusių, Katalonija gali atsiskirti. Deja, bet kol kas nepanašu, kad nors viena iš šių pusių būtų nusiteikusi derėtis.

Leave a Reply